Prodejna.png Prodejna.png Prodejna.png AKce a kurzy

Heliskiing

Kurz Heliskiing ve Švédsku - lyžování v prašanu - Riksgränsen, Björkliden - semiprivat březen - květen 2017

 

Akci nabízíme ve spolupráci s firmou Arctic Elements, která heliskiing v této oblasti provozuje.

 

 • Akce je určena pro výborné lyžaře s dobrou fyzickou kondicí.
 • Akce se koná v Laponsku. Heliski oblast zaujímá více než 5 000 km2 alpského terénu. (Pro srovnání můžeme lyžovat v prostorách rovnajících se přibližně polovině rozlohy všech rakouských skiareálů.) Oblast se rozkládá mezi sídly Björkliden na severu, Riksgränsen na západě a Abisko na východě až k masívu Kebnekaise na jihu. Krásné hory Laponska poskytují tedy mnoho variací na lyžování ve volném terénu. Nejvyšší vrcholy dosahují výšky 2100 m. Nachází se zde více jak 100 unikátních vrcholů s převýšením od 600 do 1450 metrů.

 

 • Terény, ve kterých se lyžuje:


Riksgränsen:
Nachází se cca 8 minut letu vrtulníkem od  Riksgränsen nebo  Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy: Vassitjåkka, Vuoitasrita, Kårsatjåkka nebo Låktatjåkka. Lyžuje se v otevřeném terénu nad hranicí lesa. Nejvyšší převýšení: 1000 m, nejdelší sjezd: 4000 m.
Abisko Alps:
Abisko Alps se nacházejí cca 10 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Keron, Pallentjåkka, Tjåmuhas, Ballingbogicohkka a Adnjetjårro. Lyžuje se na otevřených pláních. Nejvyšší převýšení: 955 m, nejdelší sjezd: 2200 m.
Kåtotjåkka
Kåtotjåkka se nachází cca 12 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy  Kåtotjåkka, Höktopparna and Vassacorru. Lyžuje se v typicky alpském terénu s mnoha dlouhými a strmými sjezdy. Nejvyšší převýšení: 1250 m, nejdelší sjezd:5500 m.
Nallo:
Nallo se nachází cca 15 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo  Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Nallo, Påssustjåkka, Räitastjåkka, Sielmmacohkka a Unna Vistascohkka. Lyžuje se ve velmi variabilním terénu. Nejvyšší převýšení: 1400 m, nejdelší sjezd: 4000 m.
Sälka:
Sälka se nachází cca 20 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Sälka. Lyžuje se v typicky alpském terénu s mnoha možnostni panenských sjezdů. Nejvyšší převýšení: 1000 m, nejdelší sjezd: 3000 m.
Kebnekaise:
Kebnekaise nachází cca 25 minut letu vrtulníkem z Riksgränsen nebo Björkliden. Oblast zahrnuje vrcholy Kebnekaise (jižní vrchol  Kebnekaise s výškou 2107 m je nejvyšší vrchol Švédska), Singitjåkka, Tarfalatjåkka, Kaskasatjåkka, Vaktposten, Pyramiden, Ceakcahjälmen, Nibals. Lyžuje se v typicky alpském terénu s mnoha možnostmi variací. Nejvyšší převýšení: 1000m, nejdelší sjezd: 3800m.

 

 • Typy ubytování: v ceně je uvedena základní cena za "skiroom", při výběru vyššího standardu bydlení se cena navyšuje. Ubytování lze zvolit z těchto kategorií:

 

Skilodge: v pronájmu je celá luxusní lodge, kde jsou velké prostorné pokoje, kuchyň, společenská místnost, sauna a výřivka. Některé logde mají vlastního kuchaře, z některých se dochází do hotelové restaurace.

Dřevěné sruby: velmi stylově zařízené apartmány s vlastní kuchyňkou, jídelnou a sociálním zázemím, včetně sauny, na jídlo se dochází do hotelové restaurace.

Hotelové pokoje: jedno, dvou nebo vícelůžkové ve *** standardu, k dispozici restaurace, bar, wellnes (za poplatek)

Hotelové "ski"pokoje: jedno, dvou nebo čtyřlůžkové - jednoduché ubytování turistického charakteru s vlastním sociálním zařízením, k dipozici stejné služby jako u hotelových pokojů.

  

 • Typy nabízených programů:

 

3 denní heli (létá se pátek-neděle)

 • Základní cena akce zahrnuje: 3 noci ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku), lety vrtulníkem  (2,5 heli-hodiny, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

4 denní heli (létá se pondělí - čtvrtek)

 • Základní cena akce zahrnuje: 4 noci ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku),  lety vrtulníkem  (5 heli-hodin, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

7 denní heli (létá se pondělí - neděle)

 • Základní cena akce zahrnuje: 7 nocí ubytování s plnou penzí po celou dobu pobytu (při létání je oběd formou pikniku),  lety vrtulníkem  (7,5 heli-hodin, v případě pěkného počasí je možné další hodiny letu přikoupit).

 

 • Základní cena dále zahrnuje (platí pro všechny programy): základní nápoje k jídlu (čaj, káva, voda), českého horského vůdce UIAGM, který lyžuje se skupinou, osobní (cestovní a sportovní) pojištění, transfer z letiště a zpět, letenku Praha - Kiruna a zpět, zapůjčení lavinového vybavení (lav.vyhledávač, sonda, lopata, lavinový batoh ABS Airbag), cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu.

 

 • Základní cena akce nezahrnuje: poslední noc (obvykle rezervujeme hotel v Kiruně), platby za případnou nadváhu a přepravu lyží, zapůjčení potřebného lyžařského vybavení (toto zapůjčení můžeme zajistit nebo zprostředkovat), náhradní program v případě špatného počasí (lyžování ve skiareálu, rybolov, čtyřkolky, sněžné skútry apod.), další přikupované helihodiny (v případě pěkného počasí a vyčerpání předplacených hodin ze zakoupeného balíčku).
 • V místě pak cena nezahrnuje: alkoholické nápoje, nealko nápoje mimo snídaně a piknik (oběd) a večeře.
 • V případě špatného počasí dochází k refundaci neprolétaných helihodin. Podrobnější informace jsou k dispozici ve smluvních podmínkách Arctic Elements.

 

 • Doprava: letecky, obvykle let Praha – Stockholm – Kiruna a  zpět.
 • Pojištění na heliskiing: je součástí nabízeného balíčku
 • Předběžné přihlášky zde přes online formulář, rezervace a další informace na mailu: ck@namche.cz. Závazné přihlášky (podepsání smlouvy a zaplacení zálohy) do 15.12.2016. Doplatek za akci nejpozději do 31.1.2017.
 • Účastníci akce mají 10% slevu na nákup vybavení v prodejně Namche.
 • Při zapůjčení skialpových setů a lavinových setů z půjčovny Namche nemusíte skládat zálohu a máte slevu 20% z půjčovného. Nabízíme také zapůjčení ABS batohů.

 

 • Videogalerie:

Video heliskiing ve Švédsku

Video z heliskiingu 2016 ve Švédsku

 Na videu jsou aktuální špičky světové Freeride World Tour serie Reine Barkered ze Švédska a Jaclyn „Jackie“ Paaso z USA.

 

 • Termíny: přihlásit se můžete na termíny uvedené níže v tabulce. U těchto termínu garantujeme česky mluvícího horského vůdce. Pokud vám nevyhovují námi vypsané termíny, obraťte se na nás, rádi vám nabídneme jiný termín (buď česky nebo anglicky mluvícího, dle vašich požadavků).

 


Terminy

KurzCenaTermínPoznámka
3denní - Riksgränsen - semiprivat 85900 Kč 23. 3. - 27. 3. 2017
(Čtvrtek- Pondělí )
Obsazeno Obsazeno
6. 4. - 10. 4. 2017
(Čtvrtek- Pondělí )
Obsazeno Obsazeno
11. 5. - 15. 5. 2017
(Čtvrtek- Pondělí )
Obsazeno Obsazeno
4denní - Riksgränsen - semiprivat 136900 Kč 26. 3. - 31. 3. 2017
(Neděle- Pátek )
Obsazeno Obsazeno
2. 4. - 7. 4. 2017
(Neděle- Pátek )
Obsazeno Obsazeno
14. 5. - 19. 5. 2017
(Neděle- Pátek )
Obsazeno Obsazeno
3denní - Björkliden - semiprivat 81400 Kč 23. 3. - 27. 3. 2017
(Čtvrtek- Pondělí )
Obsazeno Obsazeno
6. 4. - 10. 4. 2017
(Čtvrtek- Pondělí )
Obsazeno Obsazeno
11. 5. - 15. 5. 2017
(Čtvrtek- Neděle )
Obsazeno Obsazeno
4denní - Björkliden - semiprivat 132400 Kč 26. 3. - 31. 3. 2017
(Neděle- Pátek )
Obsazeno Obsazeno
2. 4. - 7. 4. 2017
(Neděle- Pátek )
Obsazeno Obsazeno
14. 5. - 19. 5. 2017
(Neděle- Pátek )
Obsazeno Obsazeno
7denní semiprivat - termíny na požádání 195000 Kč


GALERIE

Přihláška Zavřít
kurz
( Pondeli 18:00 - 19.00 )
14.5 2011 - 15.8 2015