Prodejna.png Prodejna.png Prodejna.png AKce a kurzy

Lavinové kurzy

Kurz Základní lavinový kurz v Krkonoších leden - březen 2018

 

 • Kurz je určen pro skialpinisty, snowboardisty a zimní turisty - prostě všechny ty, kteří se mohou dostat do lavinového terénu a v horším případě i do kontaktu s lavinou. Jeho program je sestaven tak, že po jeho absolvování ovládáte různé druhy lavinových vyhledávačů, poradíte si s hledáním jedné či více zasypaných osob, naučíte se zvládnout záchranu zasypaného. Kurz můžete absolvovat i se SNB vybavením či sněžnicemi či split boardem, skialpové lyže nejsou podmínkou.

 

 • Lavinový kurz trvá 2,5 dne. Zahajujeme večer příchodem na chatu a teoretickou přednáškou. V případě nepříznivých podmínek je možný převoz na chatu rolbou - kontakt na smluvního dopravce k dispozici. Ukončení kurzu poslední den odpoledne, návrat do Prahy večer.
 • Kurz se skládá ze dvou dnů plné výuky, kombinujeme teoretické přednášky (především večer) s interaktivní výukou na chatě, největší důraz klademe na praxi v terénu. Máme k dispozici dva výukové trenažéry Pieps ART a ARVA.
 • Vyzkoušíte si práci s jednotlivými typy lavinových vyhledávačů, nacvičíte hledání jednoho či více zasypaných. Také se naučíte jak poznat potenciálně nebezpečný terén, dozvíte se, jak se chovat v lavině, když už se do ní dostanete, můžete si vyzkoušet také pocity zasypaného. Seznámíte se s funkcí lavinového batohu ABS-Airbag.
 • Dva večery na chatě se zkušeným horským vůdcem vám dávají také dostatek prostoru pro diskuse a vaše dotazy.
 • Za pěkného počasí je výuka zpestřena a doplněna o jednu túru a praktická výuka probíhá přímo v terénu, na túře.

 

 • Cena kurzu: 3.960,- Kč

(min.počet: 4 osoby, max. počet: 8 osob na 1 horského vůdce, v případě větší skupiny kurz vede více horských vůdců).

 • Cena zahrnuje:

- výuka horských vůdců

- zapůjčení lavinového vybavení - pípák, sonda, lopata.

- pro skupinu k dispozici výukový trenažér Pieps Art a výuková plachta Arva, různé typy lavinových vyhledávačů a sond, lavinový batoh ABS, dataprojektor a PC včetně přednášek a výukových programů.

- 2x ubytování se snídaní (obvykle na třílůžkových pokojích)

 • Cena nezahrnuje: doprava na místo akce, oběd, večeře, zapůjčení skialp.vybavení, vyvezení věcí (či osob) na chatu, úrazové pojištění a pojištění storna.
 • Ubytování: naší základnou je horská chata Výrovka s ubytováním v 3- nebo 4lůžkových pokojích se sprchou a WC. Dále je k dispozici noclehárna se sprchou a WC na chodbě.
 • Stravování: snídaně formou švédského stolu, oběd a večeře výběrem z jídelního lístku restaurace.
 • Doprava: nezajišťujeme
 • Pojištění: krytí léčebných výloh při event. úrazu zahrnuje běžné zdravotní pojištění u Vaší zdravotní pojišťovny.
 • Zapůjčení vybavení: v půjčovně Namche vám můžeme zapůjčit kvalitní skialpové a lavinové vybavení se speciální slevou 20% pro účastníky kurzu. Účastníci kurzu nemusí platit zálohu za půjčené vybavení. Informujte se na: pujcovna@namche.cz a včas si vybavení rezervujte a vyzvedněte před kurzem.

 

 • Přihlášky formulářem na této stránce. Po obdržení této přihlášky vám pošleme cestovní smlouvu a další potřebné informace. Zaplacení zálohy do 10 dnů od přihlášení - v hotovosti na adrese prodejny Namche nebo převodem na účet. Doplatek za akci dle instrukcí v cestovní smlouvě.

 

 • Akci vedou horští vůdci s licencí UIAGM. Josef Šimůnek a jeho kolegové (Josef Milfait, Juráš Šefl, Josef Morávek, Vojta Dvořák..). Horský vůdce UIAGM je nejvyšším možným mezinárodně uznávaným vzděláním pro vedení lidí na horách. Vůdce s touto licencí je pro vás garancí bezpečnosti, kvality služeb a záruky profesionality.

 

 • Účastníci kurzů mají 10% slevu na nákup v prodejně Namche, stačí se prokázat dokladem o zaplacení kurzu.

 

 

 

 


Terminy

KurzCenaTermínPoznámka
Základní lavinový kurz v Krkonoších 3960 Kč 19. 1. - 21. 1. 2018
(Pátek- Neděle )
Obsazeno Obsazeno
26. 1. - 28. 1. 2018
(Pátek- Neděle )
Obsazeno Obsazeno
2. 2. - 4. 2. 2018
(Pátek- Neděle )
Obsazeno Obsazeno
9. 2. - 11. 2. 2018
(Pátek- Neděle )
Obsazeno Obsazeno
23. 2. - 25. 2. 2018
(Pátek- Neděle )
Obsazeno Obsazeno
9. 3. - 11. 3. 2018
(Pátek- Neděle )
uvolnila se 2 místa! Přihlásit Přihlásit
Přihláška Zavřít
kurz
( Pondeli 18:00 - 19.00 )
14.5 2011 - 15.8 2015