,,Narodil jsem se tady v srdci Lessinia a od té doby, kdy jsem byl málým dítětem, miluji svítání a západy slunce, krásu a tajemství okolních hor. Už jako malý kluk jsem se učil řemeslu svého otce a rozkrýval tajemství materiálů. Byla to má vášeň a první vyrobené boty jsem testoval sám v lesích a na stezkách mých milovaných hor.“

Nello Grossule

 

Nello Grussele se v roce 1937 začal učit prastarému řemeslu obuvníka a vyrobil si svůj první pár horolezeckých bot. Nejprve pro sebe, později také pro mnohé z obyvatel vesnice. Ocenění za dobrou práci a nadšení pro věc ho přesvědčily, že kvalita je klíčem k úspěchu. Na počátku roku 1950 dal všechny své životní úspory do technického vybavení a několika vybraných řemeslníků a začal vyrábět ve své malé dílně. S rostoucími zkušenostmi Nello zdokonaloval inovativní pracovní postupy a věnoval se výzkumu zlepšení materiálů, zejména kůže, kterou osobně vybíral a vybírá dodnes. Jak roky plynuly, jeho boty se staly uznávané po celé Itálii, pro jejich mimořádnou pevnost a pohodlí. Najal další řemeslníky a vytvořil svou ochrannou známku 'GRONELL'.

 

V současnosti společnost vedou Fabio a Mario Grossule, kteří přejali zkušenosti a dál pokračují ve vývoji tak, jako kdysi jejich otec Nello Grossule.

 

Dnes je značka Gronell symbol kvality, o které svědčí i certifikát UNI EN ISO 9001:2008, který značka získala v prosinci 1999.

 

Gronell má zásadní místo nejen na národní, ale i mezinárodní úrovni při výrobě obuvi do hor. Staré obuvnické řemeslo bylo moudře synchronizováno s moderními technologiemi, inovativními styly a propracovanými materiály v nekonečném vývoji.

 

Respektování kultury minulosti zůstává beze změny, zatímco technický výzkum neustále roste.

 

GRONELL v e-shopu Namche